Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як ви ставитеся до дистанційного навчання?
Всього 232 людини

Звіт директора за 2023-2024 н.р.

Дата: 2 липня о 16:05

ЗВІТ

директора Клавдіївського ліцею імені Олександра Рибалка

Васянович Катерини Олександрівни

за 2023-2024 н.р.

Управління закладом в умовах воєнного стану

Звіт директора є обов’язковим щорічним заходом, що покликаний забезпечити прозорість, демократичність і відкритість управління закладом освіти.

Для мене, як директора, важливо, аби кожен батько чи мати, здобувач/ка освіти, педагоги, технічні працівники були активними учасниками освітнього процесу: приходили із пропозиціями, а не лише з проблемами, ініціювали різні справи й разом їх реалізовували, а неминучі проблеми – спільно вирішували.

У своїй діяльності Клавдіївський ліцей ім.О.Рибалка керується чинним законодавством, зокрема Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України 25.09.2020 №2205, власним Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ЗЗСО.

Управлінська діяльність здійснювалась відповідно до розробленої Стратегії розвитку ліцею, де головним завданням закладу є створення організаційних, науково-методичних, інформаційних, ресурсних умов, які сприяють всебічному розвитку особистості, задоволенню інтелектуальних, творчих, емоційних та соціальних потреб; забезпеченню науково-практичної підготовки талановитої молоді, виховання молоді активними  громадянами країни.

Звіт директора передбачає аналіз діяльності закладу відповідно до напрямів, які були задекларовані в Стратегічному плані розвитку ліцею на 2023-2024  н.р., а саме:

  • створення безпечного освітнього середовища; 
  • система оцінювання результатів навчання;
  • педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу;
  • управлінські процеси.

 Кожен напрям розкриває усі сфери життєдіяльності ліцею, зокрема (на екрані):

  • забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти, охоплення навчанням, збереження контингенту;
  • створення рівних умов доступу до освіти, створення освітнього дизайну та розумного пристосування для інклюзивних дітей;
  • становлення ключових та професійних компетентностей сучасного вчителя згідно Професійного стандарту; здійснення методичної роботи;
  • створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей дітей (навчальна діяльність здобувачів освіти, участь в олімпіадах, конкурсі-захисті МАН, академічних конкурсах);
  • створення виховного середовища для індивідуального розвитку здобувачів освіти, урахування їх здібностей, досягнень, стимулювання творчої активності;
  • впровадження інноваційної освітньої діяльності;
  • соціальний захист, збереження здоров’я,  медичне обслуговування, організація шкільного харчування;
  • дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, стан дитячого травматизму;
  • стимулювання учнів та педагогів закладу;
  • створення безпечного та комфортного освітнього середовища;
  • створення розвивального освітнього середовища;
  • організація адміністративно-господарської діяльності.

Упродовж 2023-2024 н.р. педагогічний колектив тримав свій освітній фронт, продовжуючи працювати у важких умовах війни, формував унікальний педагогічний досвід, переосмислював роль освіти, її ціннісні складники та брав на себе новий рівень відповідальності.

             Уже другий навчальний рік завершився у воєнних реаліях під звуки повітряних тривог. В умовах війни освітній процес зазнав значних змін і за формою, і за змістом.          У першу чергу актуальними стали питання створення безпечного простору та освітнього середовища для перебування учнів і працівників у закладі. Отож, у 2023-2024 н.р. першочерговим моїм заданням, як директора, було створення безпечних умов для учнів та працівників. Враховуючи той факт, що у закладі облаштоване найпростіше укриття (споруда подвійного призначення) у січні 2023 року за ініціативи адміністрації, підтримки батьківської спільноти та фінансування з місцевого бюджету коштів. Відтак з січня 2023 року у закладі відновлено освітній процес офлайн за змішаною формою. Режим навчання – у дві зміни, форма навчання – змішана. Навчання для учнів 5-10 класів організовано потижнево онлайн/офлайн для учнів. Учні 1-4, 11 класів навчалися щоденно онлайн у І зміну, керуючись тим, що початковій ланці необхідний щоденний зв’язок і комунікація з учителем, а 11-класники потребують підготовки до НМТ.

На сьогодні продовжуємо співпрацю із засновником щодо зведення окремого місткого укриття – фортифікаційної споруди на території навчального закладу, що дасть змогу відновити освітній процес офлайн для учнів з 1 по 11 класи.

 І основне завдання, яке стояло переді мною було виконано. Усі учні закладу впродовж навчального року мали змогу навчалися очно!

З метою дотримання безпечних умов навчання та праці було:

- схвалено на засіданні педради режим роботи закладу (протокол №1 від 31.08.2024); 

- розроблено алгоритм дій під час  евакуації учасників освітнього процесу, запропоновано вміст тривожної валізи;

- здійснено превентивні заходи щодо мінної безпеки; 

- проведено тренування учнів та працівників щодо правил поводження під час повітряних тривог, евакуації, перебування в укритті;

- проведено ряд психологічних тренінгів для педагогів «Перша психологічна допомога дітям» за підтримки благодійних організацій протягом року.

При підготовці до нового навчального року та протягом навчання проводиться значна кількість робіт щодо покращення матеріально-технічної бази закладу. Так, влітку 2023 року в якості благодійної допомоги, вкладу учителів закладу та адміністрації було облаштовано свердловину і придбано насосну станцію  для забезпечення технічною водою зовнішніх потреб закладу. За сприяння відділу освіти та КП «Микуличі» проведено роботи щодо облаштування необхідного обладнання. Зважаючи на проблему з водопостачанням у селищі, питання було актуальним і необхідним.

На початку навчального 2023-2024 року в існуючому укритті був проведений косметичний ремонт силами працівників закладу. За кошти місцевого бюджету: було встановлено систему примусової вентиляції, замінено 9 дерев’яних вікон на металопластикові, облаштовано санітарну кімнату. ГО благодійна «Істок» забезпечила 2 приміщення укриття новими меблями, акумуляторною зарядною станцією, ігровим приладдям для дітей (настільний теніс, хокей, футбол). Це дало змогу облаштувати комфортне перебування учнів в укритті більш довготривалий період.

За кошти місцевого бюджету заклад облаштований системою зовнішнього (6) і  внутрішнього (6) відео нагляду.

 Упродовж року було забезпечено здійснення Контролю за станом викладання навчальних дисциплін, виховання та розвитку в освітньому процесі.

 Забезпечення базової середньої освіти, охоплення навчанням,

збереження контингенту

       Освіта у закладі здобувається на трьох рівнях: початкова освіта, базова середня, профільна середня освіта і дає можливість здобувати освіту за інституційною (очна денна), індивідуальною (сімейна освіта, екстернат, педагогічний патронаж) та інклюзивною формами навчання.

У 2023-2024 н.р. продовжено систему роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. У ліцеї було організовано освітній процес з дотриманням вимог безпечної роботи в умовах воєнного стану в режимі змішаного навчання позмінно:

  • навчання учнів онлайн щоденно - 1, 2, 3, 4 та 11 класів,
  • 5-7 класи – ІІ зміна (жовтий тиждень);
  • 8-10 класи – ІІ зміна (зелений тиждень);

 

- навчання учнів 1-11 класів, що перебувають за кордоном або інших містах України, за заявою батьків або осіб, які їх замінюють, здійснюється за сімейною формою навчання;

Для проведення уроків на дистанційному навчанні використовується платформа Human, на яку переведено розклад, класні журнали та щоденники; Учні та їх батьки реєструються на платформі і мають доступ до актуальної інформації, успішності навчання і т.д.

  

Станом на 05.09.2023 року у закладі навчалось - 632 учні.

Укомплектовано 26 класів, з них:

  • класи початкової ланки 9 класів;
  • класи базової середньої освіти 13 класів.
  • класи профільної середньої освіти 4 класи.

Середня наповнюваність класів – 24,3 учні.

Станом на 31.05.2024 – 593 учнів.

Протягом року працювало три групи продовженого для учнів 1-4 класів.

Якщо говорити про соціальні категорії учнів, то пільговими на сьогодні вважаються наступні: діти-сироти та ПБО, діти з малозабезпечених сімей (довідка), діти-інваліди, діти учасників АТО, ЗСУ, бойових дій, діти зі статусом ВПО, діти з ООП. Актуальним є питання надання пільг учням зі статусом дитини постраждалої внаслідок воєнних дій. Всього в закладі нараховується майже 90 дітей даних пільгових категорій. Дані категорії учнів отримують безкоштовне пільгове харчування за кошти місцевого бюджету.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у ліцеї, проводиться згідно з діючим законодавством. На початку навчального 2023-2024 року було систематизовано соціальний паспорт закладу, в грудні 2023 року оновлено  загальношкільний банк даних здобувачів освіт соціально незахищених категорій. Систематично здійснювалось оновлення банку даних дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі здобувача освіти гімназії.. 

Згідно соціального паспорту закладу кількість категорійних  дітей в 2023-2024 н. р. становить майже 90 учнів, у порівнянні з 2022-2023 н.р. кількість категорійних дітей збільшилася, у зв’язку з отриманням статусу здобувачів освіти, батьки яких є (були) на службі ЗСУ та отримали новий статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій.

З вересня 2023 року наш заклад став учасником програми харчування від ООН для учнів 1-4 класів. Вона передбачає щомісячне відшкодування  коштів у розмірі 30% від середньої вартості порції. У зв’язку з тим, що відшкодовані кошти надійшли у березні місяці, нам вдалося прохарчувати учнів протягом квітня-травня безкоштовно.

Зміна

 контингенту учнів закладу за навчальними роками

Навчальний рік

2020-2021

2021-2022

2022-2023

2023-2024

Кількість учнів

621

626

656

632

Аналіз причин руху учнів свідчить, що переважна більшість переводів зумовлена бажанням оф лайн навчання щоденно і переходом в інший навчальний заклад або зміною місця проживання родин і пов’язана з переїздами .

Для здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів та зворотного зв’язку з батьками під час освітнього процесу з застосуванням технологій дистанційного навчання використовували електронний журнал/щоденник «Нuman». Використання даної платформи дозволило зробити навчання більш доступним, сучасним та ефективним.

                       Створення рівних умов доступу до освіти, створення освітнього дизайну 

та розумного пристосування для інклюзивних дітей

З метою реалізації державної політики з питань забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття якісної освіти, інтеграції їх до загального освітнього простору, надання їм психолого-соціальної та педагогічної підтримки для адаптації серед однолітків та підготовки до самостійного життя у соціумі та враховуючи побажання батьків у 2023-2024 н.р. функціонувало  12 інклюзивних класів, у яких навчалося 17 дітей з особливими освітніми потребами. Роботу в інклюзивних класах здійснювали команди

супроводу, до складу яких входили вчителі початкових класів, вчителі-предметники, асистенти вчителів, практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, батьки учнів, фахівці Немішаївського ІРЦ. 

Адміністрацією закладу постійно здійснюється спостереження за організацією освітнього процесу в інклюзивних класах. Протягом року проведені засідання команд супроводу для кожної дитини з метою аналізу і динаміки соціальних навчальних досягнень учнів з ООП.

Становлення ключових та професійних компетентностей сучасного вчителя, здійснення методичної роботи

                        Освітній процес у закладі забезпечували 49 педагогів,

з них асистентів учителів - 9,

вчителів початкових класів – 9,

старшої ланки – 31,

сумісник (керівник гуртка) – 1,

ін. працівників – 14

На 100% забезпечене фахове викладання предметів спеціалістами.

У 2023-2024 н.р. наш ліцей став учасником програми «Навчай для Укрїни». Так, у закладі протягом року працювали запрошені вчителі: учитель історії та громадянської освіти Бурлаченко Дмитро Петрович та вчителька математики і інформатики Калинюк Джулія Миколаївна.

З метою створення інноваційного простору для обміну досвідом, презентації кращих освітніх практик, професійного зростання та самореалізації педагогів закладів освіти нашої громади протягом навчального року були організовані і функціонували професійні спільноти. Керівниками яких були вчителі і нашого закладу, а саме: Мельніченко А.Ю. – виховна робота, Стефанович Т.В. – філологія,  Рибалко С.Л. – історія,  Міщенко О.О. – МАН, Зелінська Н.О. – трудове навчання, Зелінський В.В. – фізичне виховання, Мельник Н.М. – спільнота учителів 3-х класів. 

Протягом 2023-2024 року педагоги підвищували кваліфікацію шляхом неформальної освіти, проходження курсової перепідготовки при КОІППО. Найпопулярнішими були освітні платформи для підвищення кваліфікації EdEra, Prometheus, На Урок, Всеосвіта. 

У 2024 році проатестовано 3 педагогів. За результатами атестації:

  • присвоєно кваліфікаційну категорію  спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії  Ярош В.О., учителю української мови та літератури;
  • Встановлено 11тарифікаційний  розряд асистентам учителя Костенко О.Д. та Росул О.С.

        

При організації освітнього процесу у змішаному режимі в умовах воєнного стану здійснювався психологічний супровід учасників освітнього процесу. Вчителями  початкових класів проводилися мотиваційні п’ятихвилинні «ранкові зустрічі», загально-розвиваючі заняття, вчителями-предметниками для учнів усіх вікових категорій психологічно-розвантажувальні хвилинки.

           

       Створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей здобувачів освіти

Попри складні події, в яких перебуває наша країна колектив закладу використовував всі можливості для організації якісного навчання. 

У 2023-2024 н.р. учні 1-6-х класів  навчалися за програмами НУШ.  З них 2 –А клас навчається за освітньою програмою «Україна чекає крилатих», 3 – Б клас за програмою «Росток». Відповідно наказу  МОН України від 13.07.2021 №813 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти», рішення педагогічної ради від 31.08.2023 протокол №1  оцінювання результатів навчання учнів  1-2 класів  здійснювалося  вербальною оцінкою,  3-4-х класів рівневою оцінкою.

Учні 2-А класу під керівництвом свого учителя стали учасниками комплексної програми надолуження освітніх втрат.  Освітня фундація GoGlobal запустила комплексної програми надолуження освітніх втрат, яка складалася з catch-up кемпів, менторсько-мотиваційної частини та і з розробки унікальної програми надолуження освітніх втрат. Мета програми – дати дітям ті знання зі шкільної програми, до яких вони не мали доступу через війну. А також психологічну підтримку, соціалізацію та мотивацію.

Для учнів 5-11 класів альтернативною можливістю подолання освітніх втрат стали програми «Освітній СУП» та «Студментор», офіційним партнером якої став наш ліцей протягом наступного навчального року.

У 5-9-х класах навчається 401 учень. Аналізуючи стан успішності за навчальний рік, слід зауважити, що на високий рівень навчається 27 учнів (7%),

достатній - 133 учні (33%),

         середній – 173 учні (43%),

         початковий рівень - 68 учні ( 17% ).

Показник якості навченості складає 40% (у минулому навчальному році 42%), показник успішності83% (минулий рік 84%).

      

Найбільша кількість дітей, які навчаються на високому рівні 10-12 балів) у:

5-А класі - 6 учнів (29%),

5-В класі - 3 учнів (13%),

11-Б класі - 2 учнів (10%).

Згідно наказів Міністерства освіти і науки здобувачів освіти 4, 9-х класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

У 2023-2024 н.р. 3 учениць 9-х класів отримали свідоцтво з відзнакою:

9 –А класу Сіра Анастасія, Іваницька Софія, 9-Б класу – Пантелейчук Софія, Вакула Злата;

Свідоцтво з відзнакою і золоту медаль отримали учениці 11- А класу – Рабірох Єлизавета,  11 – Б класу -  Бонар Анастасія, Бонар Оксана.

            Важливою складовою науково-методичної роботи закладу є виявлення, розвиток і реалізація потенційних можливостей здобувачів освіти. 

Як результат, якість надання освітніх послуг підтверджено перемогами учнів у предметних конкурсах, олімпіадах, професіоналізмом педагогів.

У ІІ районному етапі олімпіад з базових дисциплін призові місця та дипломи вибороли 12 учнів 6-11 класів:

І місця – 4;

ІІ місця – 3;

ІІІ місця – 12;

У ІІІ обласному етапі олімпіад:

І місце – Бонар Анастасія, 11-Б клас (трудове навчання),;

ІІ місце – Пантелейчук Софія, 9- Б клас (трудове навчання) – учитель Зелінська Н.О.

На високому рівні з учнями проводиться робота і заняття при МАН України. Зокрема діє гурток на базі нашого закладу для усіх бажаючих дітей з ТГ, керівник – Міщенко О.О. У різних конкурсах не лише задіяно, а і отримали дипломи з перемогами більше 200 учнів, всі вони були відзначені на шкільних лінійках, а найвимогливіші отримали переможні місця на обласному і Всеукраїнському рівнях:

Так, учень 8-А класу Голеня Олександр під керівництвом вчителя Міщенко О.О. посів ІІІ місце на обласному конкурсі МАН науково-дослідних робіт з роботою «Саморобний обігрівач – необхідність сучасності».

ІІІ місце посіла колективна робота учениць 11-Б класу Бонар Анастасії та Бонар Оксани на Всеукраїнській конференції-конкурсі науково-дослідних робіт «Історія розвитку космонавтики».

ІІІ місце посіли 2 роботи у конкурсі МАН Юніор-Дослідник у номінації «Техніка», а саме: Голеня О., (8А клас) проводив дослідження з роботою «Веселка»; Гук Вікторія ( 10А клас) та Гук Роман (8Б клас) захищали роботу «Оптичні явища».

На Міжнародному конкурсі архітектурних робіт «Оскар» команда з 5 учнів 9, 10 та 11 класів представили двомовну англо-українську роботу «To live between the earth and the sky» / «Життя між землею і небом»

Під керівництвом вчителя математики Гук І.О. команда учнів 9-Б класу «Математична банда» посіла ІІ місце на конкурсі математичних головоломок МАН.

Маємо успішний показник і з англійської мови. Учень 10-А класу Кучеренко Данило на олімпіаді з англійської мови на обласному рівні не вистачило 1 балу, але за ініціативи та підтримки своєї вчительки Мельніченко А.Ю. отримав грант на безкоштовне 2 тижневе навчання при Кембриджському коледжі для майбутніх лікарів.

Спортивні успіхи учнів також радують, зокрема, на змаганнях «Пліч-о-пліч» серед багатьох команд Бучанського району, переможців територіального етапу наші команди з волейболу та баскетболу привезли призові кубки І,ІІ місця.

Шкільна команда гри «Сокіл «Джура»  «Спадкоємці» є призовим переможцем районного етапу змагань – ІІ місце.

 Створення виховного середовища для індивідуального розвитку

здобувачів освіти

Виховна робота у закладі здійснювалася відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів за напрямами: робота методичної спільноти класних керівників; робота з батьками; попередження травматизму; профілактика правопорушень серед молоді; збереження здоров’я учасників освітнього процесу; спортивно-масова робота; робота з військово-патріотичного напряму; робота учнівського самоврядування. Цим сегментом керує ЗДВР Мельніченко А.Ю. Невід’ємною складовою розбудови виховного середовища є діяльність учнівського самоврядування, яка підсилює створення толерантного виховного середовища в закладі, якому надаються повноваження взаємодії, внесення пропозицій і т.д. від учнівства перед адміністрацією. З їхньої ініціативи та підтримки було проведено шкільні заходи, свята та благодійні ярмарки, виручені кошти від яких були передані на потреби ЗСУ волонтерам та адресно індивідуально людям на конкретний запит.

Протягом року були проведені загальношкільні батьківські збори, на яких розглядали питання активізації ворожих агентів та їх впливу на учнівську молодь. На даний момент зафіксовані випадки агітації ворогами на диверсійні роботи та вчинки молоді. Влітку активізувалися подібні випадки, тому вкотре наголошуємо, що під час літніх канікул відповідають батьки. Будьте уважні до своїх дітей!

Інформація з питань виховної роботи  висвітлюється та постійно оновлюється на сайті закладу та на шкільній сторінці у  Фейсбук.

На базі закладу протягом року функціонували гуртки:

    • Народного танцю «Калиновий цвіт» - молодша, середня і старша групи. Керівник  - заслужений артист України Іванус В.Д.
    • Художньо-декоративний , збірна група. Керівник – Зелінська А.В.
    • Національно-патріотичний «Джура». Керівник - Дубицька Г.В.
    • Пісочна анімація «Sand Play». Керівник - Рощупкіна В.П.
    • Основи робототехніки для учнів 3-4 класів. Керівник – Мельник Л.І.

Функціонує у закладі психологічна служба. Ви можете звернутися до психолога напряму або отримати консультацію чи підтримку за покликанням QR-коду, розміщеного на сторінці фейсбук та інформаційних дошках закладу.

З метою профілактичної роботи, попередження правопорушень, кібер впливу на дітей проводимо тісну співпрацю з представником ювінальної поліції нашого ОТГ. Проведено чисельні зустрічі-бесіди з учнями ліцею.

         Розроблено та затверджено план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, а також порядку реагування на його випадки, застосування заходів виховного впливу на учнів. Класними керівниками систематично проводиться роз’яснювальна робота з учнівськими та батьківськими колективами з метою створення безпечного освітнього середовища, формування у дітей ціннісних життєвих навичок, профілактики проявів булінгу (цькуванню) та попередження про адміністративну відповідальність.

Щодо пропусків навчальних занять, батьки учнів зобов’язані повідомляти класного керівника про причину відсутності дитини у будь-який зручний спосіб, якщо дитину потрібно відпустити навіть на кілька уроків, записка від батьків має бути попередньо передана. Якщо відсутність протягом кількох днів, то обов’язково після повернення дитини на заняття до школи, має бути записка або довідка від лікаря.

Організація фінансово-господарської діяльності.

Зміцнення матеріально-технічної бази закладу

Домінуючим пріоритетом розвитку закладу й надалі залишатиметься питання створення комфортних умов для навчання та виховання дітей у різних площинах освітнього процесу. 

Джерелами фінансування є бюджетні кошти - загальний фонд, благодійні внески та спонсорська допомога.

З бюджету фінансується заробітна плата працівникам, комунальні послуги (газ, світло, вода, зв’язок).

Результативність:

І. Бюджетні кошти. У 2023-2024н.р. залучено 63 878 245, 08 грн. коштів.

Фактичні видатки на утримання Клавдіївського ліцею ім.О.Рибалка за перше півріччя 2024 році в сумі 44 163 631,5 грн.,а саме спрямовані   на:

За друге півріччя 2023 року в сумі 19 714 613,58 грн.

Дякую учням, батькам за розуміння, підтримку, здорову критику та незламну віру у перемогу.

Переконана, будь-які зміни – це нові можливості! Рухаємося вперед!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.