Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як ви ставитеся до дистанційного навчання?
Total 232 common:people_all_forms

Річний звіт

Date: 26 травня 2020 о 13:33, Refreshed 1 липня 2020 о 13:07

                    Звіт в.о.директора  Клавдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів                                імені Олександра Рибалка

Барановської Ірини Віталіївни

за  2019-2020 н. р .

Протягом звітного періоду (червень 2019 – червень 2020 н. р.) управління навчальним закладом здійснювалося відповідно  до норм статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку, колективного договору, законодавства України та інших нормативних актів, що регламентують роботу ЗНЗ. Продовжую виконувати обов’язки директора школи. Забезпечувала дотримування всіма учасниками навчально-виховного процесу норм чинного законодавства.

Значні корективи у планову діяльність закладу вніс тривалий карантин. Школа переформатувала освітній процес із використанням дистанційних технологій, асинхронного навчання та урахуванням технічних можливостей учителів та учнів.

         За нашим навчальним закладом закріплено територію обслуговування Клавдієве і Пороскотень, на якій станом на 1 вересня 2019 року проживало 669  дітей і підлітків віком від 6 до 18 років. З них навчається у нашій школі - 642.  Мною проведено  якісний аналіз охоплення навчанням (станом на 1 вересня) всіх дітей і підлітків території обслуговування, за моїм дорученням зібрано підтверджувальні довідки про навчання дітей і підлітків, які навчаються в інших навчальних закладах.

         Станом на 5 вересня минулого року у закладі нараховувалося 642 учнів. Питання зарахування та відрахування учнів упродовж навчального року тримала під особистим контролем. На початок навчального року наказом зараховано та укомплектовано  три перших класи НУШ (80 учнів).

         Мною вжито заходів щодо ознайомлення учнів та їхніх батьків з умовами зарахування до закладу, статутом, правилами трудового розпорядку. Під час проведення комплектації класів дотримано принципу рівності учнів за класами, рівномірності кількості хлопчиків та дівчаток, враховано площі класних кімнат, при можливості враховано окремі пропозиції батьків, а саме зарахування дитини у певний клас (при наявності поважної причини), а також місце проживання дітей, що сприяло якісній організації підвозу до школи і додому тих, хто проживає на відстані  понад 3 км до моменту, поки школа мала водія. Однак школа більше півроку не мала кваліфікованого водія, що викликало незручності і нарікання батьків. Зараз це питання вирішено, автобус відремонтовано.

         Зараз триває набір до 1 класів на 2020\2021 навчальний рік з поправкою на реалії тривалого карантину. Станом на 1 липня вже подано 62 заяви, що дає нам можливість укомплектувати три перших класи.

         Здійснювала організаційну роботу з формування профілізації 10-го класу (профілі «англійська мова», «українська мова») з урахуванням досвіду роботи у нашому закладі волонтеру корпусу миру. Клас набрано  у кількості 25 учнів.

         Організувала роботу з розміщення на сайті та спільнотах навчального закладу у фейсбуці всієї необхідної інформації на засадах прозорості та відкритості. Через технічні причини заклад змушений був змінити платформу розташування шкільного сайту і тепер доступний за цим посиланням - https://klavdschool.e-schools.info.

         Велику увагу приділяла роботі НУШ. Предметом особливої уваги в  управлінській діяльності у цьому навчальному році були 5-ті класи (з питань адаптації до навчання).  Персонально здійснювала щоденний контроль за відвідуванням учнями навчального закладу, спільно з заступником директора з виховної роботи, класними керівниками з’ясовувала причини відсутності на уроках.

         Навчально-виховний процес здійснювався відповідно до освітньої програми та річного плану роботи закладу, затверджених спільним рішенням педагогічної ради школи  № 8  від 31.08.2019 року, яка спрямована на рівний доступ до якісної освіти всіх дітей.  У школі було відкрито 8 інклюзивних класів для дітей з особливими освітніми потребами, які були забезпечені супроводом кваліфікованих асистентів та команд фахівців; корекційні години логопеда, психолога та дефектолога використані повністю, робота реабілітолога не проводилася у зв’язку із відсутністю фахівця. 7 учнів навчалися за індивідуальною формою, 6 за екстернатною.

         Керувала роботою педагогічної ради. Проведено 11 засідань, на яких розглянуті важливі    питання, що стосуються вдосконалення освітнього процесу, оцінювання результативності навчань учнів, техніки безпеки, інноваційних  форм роботи з учнями школи.

         Більшість управлінських рішень, що готувалися мною у співпраці із заступниками,  попередньо обговорювалися та узгоджувались з їхніми виконавцями. Стан виконання рішень педагогічної ради обов’язково заслуховували на чергових засіданнях.

         Упродовж навчального року здійснювався моніторинг для розбудови внутрішньої системи контролю за якістю освіти. Проведено анкетування учнів, батьків та учителів, самоаналіз роботи закладу. Укладено меморандум співпраці учасників освітнього процесу, затверджено положення про академічну доброчесність та антибулінгові заходи.

        Щотижня проводила наради із учителями з питань планування роботи закладу, підсумків виконання плану за попередній тиждень. За потреби на ці наради запрошувалися інші працівники, представники органів учнівського та громадського самоврядування. Цілеспрямована багаторічна робота з питань вдосконалення планування роботи всіх ланок життєдіяльності закладу дає свої позитивні результати (плануємо лише те, що можемо якісно виконати), за потреби оперативно й колегіально вносимо необхідні зміни, таким підходам навчаємо і наших школярів.

        До відома учнів та батьків доведено можливості закладу щодо використання годин варіативної складової типових навчальних планів. Проведена робота сприяла якісній розробці робочого навчального плану, задоволення освітніх потреб учнів та їх батьків, у тому числі у вивченні другої іноземної мови, а також визначення обов’язково-вибіркових предметів у старшій школі.

         Адміністрація постійно працює над профілактикою правопорушень та злочинності серед учнівської молоді. Створено банк даних дітей «групи ризику», які знаходяться на внутрішньошкільному обліку (6 осіб). Керувала шкільною радою з профілактики правопорушень (педагоги, батьки, працівники правоохоронних органів, представники органів самоуправління)

         Заклад в основному укомплектований педагогічними кадрами, проте протягом року у зв’язку із звільненням фахівця ми мали вакансію учителя англійської мови, основ здоров’я (реабілітолога) та по кілька годин історії та фізкультури. Години з цих предметів викладалися по заміні. Спільно із заступниками з навчально-виховної роботи належну увагу приділяла питанням науково-методичної роботи, створила умови для дослідницької діяльності педагогів. Кращі зразки досвіду педагогів школи доступні не лише колегам школи, а і всього району, області, України через участь у педагогічних виставках, публікації, шкільний сайт та сторінку школи у фейсбуці.

         У встановленні чинним положенням про атестацію терміни здійснила усі організаційні заходи щодо її проведення. Керувала роботою атестаційної  комісії І рівня. Створила для кожного члена комісії належні умови для вивчення роботи   педагогів, що атестувалися.

         Завдяки наявності чітких критеріїв оцінки діяльності педагогічних працівників, атестація відзначається відвертістю і гласністю, сприяє поглибленню товариських відносин у педагогічному колективі, є потужним мотивом фахового й особистісного зростання кожного педагога. На персональному контролі були учителі, що атестувалися: Водерко С.О., Цишевська Л.О., Рибалко І.П., Рибалко С.Л., Стефанович Т.В., Володарська В.М., Давиденко Л.В., Горбатюк К.С., Мартиненко О.І., Кривдюк М.Р.

         Однією з першочергових щоденних моїх турбот залишилось здоров’я учнівської молоді. Так, у процесі внутрішнього контролю за уроками та позакласними заходами звертала увагу на дотримання санітарно-гігієнічних норм щодо організації навчально-виховного процесу, ефективність використання педагогами методів і засобів щодо формування здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичної, психічної, соціальної і духовної складових здоров’я. Особисто контролювала стан спортивних споруд на території закладу та терміновість видалення аварійних дерев, що складали небезпеку для учасників навчального процесу. Контролювала виконання карантинних вимог у закладі.

         Спільно з класними керівниками, учителями фізичної культури, затвердила списки учнів, віднесених до підготовчої та спеціальної медичних груп. Вжила заходів щодо відповідності розкладу уроків педагогічними  та санітарно-гігієнічним вимогам.

         Здійснювала управління організацією харчування та контроль за ним. У закладі  чітко визначені відповідальні за харчування та обов’язки, затверджено графік харчування,  категорії  дітей що харчуються, кожного дня затверджено меню. Завдяки спільним діям адміністрації та батьківської громадськості, робота працівників їдальні та якість страв завжди були на високому рівні.     

         Питання стану організації харчування учнів розглядалося на нарадах при директорі, класних та загальношкільних зборах, селищних сесіях. Однак безкоштовним харчуванням забезпечені лише діти пільгових категорій. Школа підготувала необхідну документацію та розпочала діяльність із запровадження системи НАССР.

         Медичне обслуговування учнів та працівників здійснювалося районною лікарнею та місцевою амбулаторією сімейної медицини. Як педагоги, так і учні щорічно проходять медогляд згідно графіку. Особисто сприяю забезпеченню шкільного медичного кабінету первинними засобами надання першочергової медичної допомоги.

         За участю заступника директора з виховної роботи, класних керівників, батьківського комітету, учнів, підприємців організувала роботу із соціального захисту дітей пільгових категорій (подарунки на свята, матеріальна допомога тощо та преміювання учнів, що мали особливі досягнення у навчанні, премією імені Олександра Рибалка.

         За звітний період  надійшло 2 письмових звернення, які було розглянуто в порядку та в терміни, визначені законодавством та прийняті відповідні рішення.

         Намагалася за допомогою спонсорів і батьків вирішувати фінансово-господарські проблеми навчального закладу (оновлення матеріально-технічної бази, ремонти та інші питання, які потребують коштів). Здійснено капітальний ремонт покрівлі за кошти місцевого та районного бюджету (1 400 000 грн). За кошти селищної ради проведено ремонт медіатеки (195000). За кошти батьків проведено ремонти кабінетів на суму 66890+19220, ремонт класів для НУШ 1100 та закуплено шафи для одягу, столи, інші  меблі – 54846. За допомогою спонсорів проведено косметичний ремонт коридорів та спортивної зали (6750 гр.), закуплено фарби для коридорів, сходів та спортзалу (7 100) та поставлено двоє металевих зовнішніх дверей (17800)  і металопластикові внутрішні двері (14200). Ще одні внутрішні металопластикові двері придбані і встановлені батьками (14400). За спонсорські кошти відремонтовано кабінет директора  – 12 700, закуплено пісуари (3760)  та чашу «генуя» (4535) для туалетів . За кошти благодійників закуплено тримачі для вогнегасників (3500), таблички з підсвіткою «Вихід»(1950).  Загальна сума робіт складає 1 818 601 грн.

З відділу освіти  отримано 3 інтерактивні дошки та одну інтерактивну панель, навчальний комплекс для комп’ютерного класу 15+1. Отримано приладдя для корекційних занять учнями з особливими потребами та наочність для викладання хімії, фізики та біології, додаткові ноутбуки.

         Написані листи – клопотання до селищної ради, райради, з приводу невідкладного ремонту технологічного модуля (шкільних майстерень), розроблена проектна документація на блискавкозахист, енергозбереження, оголошено тендер на встановлення протипожежної сигналізації.

         Я зупинилася на основних питаннях моєї управлінської діяльності, але ще було чимало короткотривалих та довготривалих питань, які вимагали певного часу та зусиль для вирішення, а також мною у повному обсязі виконувалися мої безпосередні посадові обов’язки заступника з навчально-виховної роботи.

         Наявні результати і здобутки – це не лише моя особиста заслуга, це кропітка, наполеглива праця адміністрації школи, кожного педагога, батьків та громади. Дякую всім за співпрацю, підтримку та розуміння.

Comments:
Only authorized users can leave comments.